Darbeler | Konular | Kitaplar

Cem Boyner'den çalışanlarına şok talimat

İşadamı Cem Boyner'in bu sabah çalışanlarına gönderdiği bir mesaj, ikinci Gezi kalkışmasına hazırlık olarak algılandı.
Cem Boyner'den çalışanlarına şok talimat
YeniŞafak'ın haberine göre Berkin Elvan'ın hayatını kaybetmesiyle Gezi ruhunu canlandırmak için sokaklara dökülenlere kapısını ilk açan Cem Boyner oldu. Gezi eylemlerinde "çapulcuyum" pankartı açan Boyner bu sabah çalışanlarına gönderdiği mailde, "tüm mağazaların internet şifrelerini kaldırın" talimatı verdi. Boyner, mağazalara sığınabilecek eylemciler için de su ve ilk yardım malzemesinin eksiksiz bulundurulmasını istedi.


Boyner'in bu sabah tüm mağazalarına gönderdiği e-posta şöyle:

"Tüm mağazalarda müzik yayınını durdurun bu gün. Mağazalardaki müşteri etkinliklerini iptal edin.. Bugün ve yarın.. Tüm mağazların (şifreliyse) wifi şifrelerini iptal edin hemen. Vatandas istediği yerden haberleşme imkanına sahip olsun. Kritik noktalardaki magazalarinizin hassas, evi uzak noktalarda olan, fiziki acidan ilgiye ve destege ihtiyaci olabilecek personelini erkenden evine gonderin. Magazalariniza siginabilecek vatandaslara yardim icin su, ilkyardim malzemesi vs. eksiksiz bulundurun.. Bu guzel halki Allah korusun ama biz de bize duşeni eksiksiz,kimseyi ayirmadan yapacağiz. Sorusu olan once sorusunu vicdanina sorsun, gereğini yapsin, sonra isterse sirketine, merkeze sorsun. Allah utandirmasin."

BOYNER HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA

Cem Boyner'in mağazalarına gönderdiği kurum içi e-postanın sosyal medyada yayılması üzerine Boyner Holding'den yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bu sabah Yönetim Kurulu Başkanımız Cem Boyner’in şirketlerimizin mağazacılık yönetimlerine özel olarak yaptığı iç paylaşımın, şirket içi kurallarımız ve inisiyatifimiz dışında sosyal medya aracılığı ile yayıldığını görüyoruz. Bu paylaşımın, daha önce yaşanılan toplumsal olaylardan kazandığımız deneyimle, mağazalarımızı oluşabilecek ihtiyaç ve durumlara karşı hazırlamaktan başka amacı yoktur. Gayet insani nedenlerle yazılmış iç paylaşımın, üzerine olumlu ya da olumsuz anlamlar yüklenerek sosyal medyada kullanılmamasını özellikle rica ederiz. Saygılarımızla kamuoyuna duyururuz."

Konular